Zapalenie sutka

Zastosowanie urządzenia VITAFON w stanie zapalnym sutka i laktostazy pozwala na:

 

  • szybkie zmniejszenie bólu i obrzęku bez użycia środków przeciwbólowych;
  • właściwe leczenie choroby, a nie tłumienie objawów;
  • zwiększenie odporności organizmu;
  • przeprowadzenie leczenia w komfortowych warunkach domowych;
  • wyleczyć inne choroby, związane z zakłóceniami w przepływie krwi i limfy.

 

Przy karmieniu piersią w momencie zastoju mleka w gruczole mlecznym praktycznie zawsze dochodzi do stanu zapalnego, który w rezultacie może prowadzić do zapalenia gruczołu sutkowego.

Infekcja sutka pojawia się w skutek otarcie sutka prowadzącego do powstawania mikropęknięć. Symptomem zapalenia sutka jest przede wszystkim ból i uczucie napięcia w piersi. Pierś staje się gorąca, może dojść do podniesienia temperatury całego ciała.

Leczenie zapalenia sutka w sposób standardowy odbywa się poprzez antybiotyki, a czasami konieczne jest przeprowadzenie operacyjnego.

Działanie mikrowibracji Vitafonu na obszar zapalny znacząco poprawia przepływ krwi i limfy co znacząco przyspiesza gojenie.

Ból i stan zapalny ustępują, pierś robi się miękka, a dodatkowo gruczoły zaczynają produkować więcej mleka.

 

Badanie efektywności terapii wibroakustycznej w przypadku zapalenia sutka i problemach laktacyjnych prowadzone było w NBI Akuszerstwa i Ginekologii im. D.O. OTTO, z zastosowaniem urządzenia VITAFON.

Piętnastu położnicom z objawami laktostazy i zaburzeniami laktacji zastosowanie VITAFONU w pierwszym trybie po 5-6 minut co 2 godziny, pozwoliło na scedzenie gruczołów mlecznych w ciągu 6-8 godzin. Dziesięciu położnicom z surowiczym zapaleniem sutka stosowanie VITAFONu przez 4 dni doprowadziło do zlikwidowania nacieku. W grupie kontrolnej (13 pacjentek) leczenie prowadzone było metodą standardową z wykorzystaniem fal o wysokiej częstotliwości. W grupie podstawowej likwidacja nacieku dokonywała się o 2-3 dni wcześniej.