Wibroakustyka Vitafon

Wibroakustyka – dźwięk, który leczy!

v1

Istota wibroakustyki polega na oddziaływaniu na miejsce chorobowe drgań dźwiękowych o zmieniającej się częstotliwości. Jest to młoda, ale dynamicznie rozwijająca się metoda lecznicza ponieważ efekty terapii i niezwykle niska cena sprzętu dają szansę na poprawę komfortu życia, a wręcz wyzdrowienie milionom chorym teraz również w Polsce.

Terapia wibroakustyczna urządzeniem VITAFON to obecnie najtańsza metoda lecznicza na naszym rynku, a jej efekty terapeutyczne są porównywalne do innych znanych metod leczenia!

Wibroakustyczne urządzenie VITAFON wynalezione zostało w 1994 r. i w tej chwili jest stosowane w medycynie w wielu krajach. Zasada jego działania jest dosyć prosta: urządzenie VITAFON oddziałuje przy pomocy mikrowibracji na organizm, przy czym zakres częstotliwości i amplitudy drgań zgodne są z mikrowibracjami, które naturalnie mają miejsce w organizmie. Badania wskazują, że w obszarze zaatakowanym chorobą znacznie zwiększa się przepływ krwi i limfy.

Wysoka skuteczność leczenia znalazła swoje wyjaśnienie wraz z odkryciem zjawiska mikrowibracji tkanek organizmu, będącego, obok tlenu i energii, jednym z najważniejszych zasobów organizmu. Okazało się, że oddziaływanie wibroakustyczne na tkanki organizmu nie tylko poprawia ukrwienie i krążenie limfy, ale także nasyca je mikrowibracjami, których brak często jest najważniejszym czynnikiem, decydującym o tym, że organizm nie radzi sobie z chorobą.

VITAFON można z powodzeniem stosować w opiece szpitalnej, rehabilitacji oraz w domu.

Powrót do zdrowia wymaga często wielu tygodni, a nawet miesięcy, dlatego możliwość stosowania danej terapii na co dzień w domu jest kluczem do sukcesu.