Porównanie modeli Vitafonu

Porównanie modeli urządzenia VITAFON

Vitafon T

Vitafon T to najprostszy i najtańszy model Vitafonu. Jego cechą charakterystv1yczną jest obecność jednej pary przetworników co powoduje, że czas każdej sesji będzie dwukrotnie dłuższy niż w innych modelach Vitafonu. Z drugiej strony prostota obsługi, stosunkowa niska cena oraz małe gabaryty powodują, że jest to model najchętniej wybierany przez osoby z niskimi dochodami i posiadające sporo czasu na prowadzenie terapii.

Pomimo swoich małych gabarytów i posiadania tylko dwóch przetworników – konsekwentne prowadzenie zabiegów przynosi wymierne efekty lecznicze.

ZAMÓW Vitafon T–>>

Dodatkowe wyposażenie Vitafonu T

 • Aby ułatwić mocowanie przetworników przy ciele można do urządzenia dokupić mankiety mocujące – zestaw zawiera mankiet krzyżowo-lędźwiowy, mankiet na kolano, na łokieć oraz dwie przedłużki. Mankiety można ze sobą dowolnie łączyć uzyskując pożądaną długość. Zamów mankiety –>>
 • Etui podróżne – ułatwia przechowywanie i transport urządzenia. Zamów etui do Vitafonu T ->>

Vitafon 2

Vitafon 2 to obecnie największy gabarytowo model Vitafonu, z dość mocno rozbudowanym panelem sterującym i dużą ilością przetworników. Jest to model najchętniej wybierany przez gabinety, ale również przez osoby prywatne, które cenią w tym modelu obecność materaca w wbudowanymi 8 słuchawkami oraz automatycznego załączania w określonych godzinach.

Obecność dwóch portów, do których możemy podłączyć różne kombinacje przetworników zwiększa jego atrakcyjność dla pacjenta i możliwości urządzenia.

ZAMÓW Vitafon 2:–>>

Wyposażenie dodatkowe do Vitafonu 2

 • Aby ułatwić mocowanie przetworników przy ciele można do urządzenia dokupić dodatkowy zestaw mankietów mocujących – zestaw zawiera mankiet krzyżowo-lędźwiowy, mankiet na kolano, na łokieć oraz dwie przedłużki. Mankiety można ze sobą dowolnie łączyć uzyskując pożądaną długość. W zestawie znajduje się mankiet na łokieć i kolano.
  Zamów mankiety –>>

Vitafon Aktiv

v3

Ten model jest najnowocześniejszy z rodziny urządzeń Vitafon. Jego cechą  charakterystyczną jest obecność minimum 4 przetworników, z możliwością rozbudowy do 8, niewielkie gabaryty, prostota obsługi oraz zasilanie z akumulatora. Z uwagi na ten fakt jest to model najchętniej wybierany przez ludzi pracujących, z niewielką ilością czasu, oczekujących dość szybko wymiernych rezultatów leczenia.

Vitafon Aktiv z uwagi na modyfikacje częstotliwości i aplitudy oddziaływania na organizm stymuluje organizm do leczenia najszybciej ze wszystkich modeli Vitafonu.

Vitafon Aktiv jest ciągle rozbudowywany.  Obecnie można dokupić do niego materac gdzie wbudowanych jest 20 słuchawek do fonowania całego kręgosłupa, nerek i wątroby. Pojawiły si również w sprzedaży dodatkowe przetworniki i rozgałęźniki, które umożliwiają podpięcie 8 słuchawek w różnorodnych kombinacjach ilościowych.

Zamów Vitafon Aktiv z 4 przetwornikami –>>

Wyposażenie dodatkowe do Vitafonu Aktiv

 • Aby ułatwić mocowanie przetworników przy ciele można do urządzenia dokupić dodatkowy zestaw mankietów mocujących – zestaw zawiera mankiet krzyżowo-lędźwiowy, mankiet na kolano, na łokieć oraz dwie przedłużki. Mankiety można ze sobą dowolnie łączyć uzyskując pożądaną długość.
  Zamów mankiety –>>
 • Dodatkowe przetworniki – obecnie dostępne są dodatkowe przetworniki i rozgałężniki, które umożliwiają podłączenie do Vitafonu jednorazowo aż do 8 słuchawek. Zestaw dodatkowych słuchawek zawiera jedną parę białych (słabszych) przetworników, jedną parę zielonych przetworników oraz dwa rozgałęźniki. Dzięki temu możemy do urządzenia podpiąć 2, 4, 6 albo 8 słuchawek.
  Zamów dodatkowe przetworniki do Vitafonu Aktiv –>>
  Zamów Vitafon Aktiv z 8 przetwornikami –>>
 • Materac do Vitafonu Aktiv – aby ułatwić jednoczesne fonowanie całego kręgosłupa, wątroby i nerek dostępny jest materac, w którym przetworniki są już wbudowane. Materac wpina się i steruje za pomocą Vitafonu Aktiv.
  Zamów Vitafon Aktiv w zestawie z materacem –>>

Porównanie modeli Vitafonu

Dane techniczne VITAFON T VITAFON 2 VITAFON AKTIV
Ilość słuchawek 2 słuchawki 14 słuchawek w następującej konfiguracji:-podwójny materac zawierający 8 wbudowanych słuchawek-2 pary podwójnych słuchawek-pojedyncza słuchawka z silniejszymi wibracjami-słuchawka z podczerwienią. Urządzenie posiada dwa wejścia umożliwiające podłączenie wyżej wymienionych elementów w różnej konfiguracji 4 słuchawki (dwie pary)
Dodatkowo istnieje możliwość zakupienia materaca z wbudowanymi 20 słuchawkami do fonowania obszaru kręgosłupa, nerek i wątroby
Sterowanie czasem, automatyczne wyłączanie Tak Tak Tak
Wyświetlacz cyfrowy Tak Tak Tak
Zasilanie 230V – z sieci 230V – z sieci 230V – z sieci lub poprzez wbudowany akumulator
Zużycie energii 8W 20W 15W
Masa urządzenia 0,1kg (bez zasilacza i słuchawek) 1,1kg (bez materaca i słuchawek) 0,2 kg (bez zasilacza i słuchawek)
Wymiary 130/60/20mm 185/195/85mm 121/70/24mm
Torba podróżna Tak – opcja Nie Tak – w zestawie
Ilość trybów pracy 4 7 9
Opaski mocujące słuchawki Dodatkowo płatne 100zł Dodatkowo płatne 100zł Dodatkowo płatne 100zł
Możliwość dopasowania wibracji do wzrostu i wagi pacjenta Nie Tak Nie
Opcja „auto” (automatyczne uruchamianie w ustalonym czasie) Nie Tak Nie
Słuchawka z podczerwienią Nie Tak Nie
Słuchawka z silniejszymi wibracjami Nie Tak Tak – jedna para
cena 890 zł –
ZAMÓW –>>
2390 zl
ZAMÓW:–>>
1690zł
ZAMÓW –>>
VITAFON Aktiv w zestawie z materacem 3490 zł
ZAMÓW –>>
cena z zestawem opasek mocujących 990 zł
ZAMÓW –>>
z zestawem opasek mocujących – 2490 zł
ZAMÓW –>>
z zestawem dodatkowych przetworników- 1890zł
ZAMÓW –>>

Zamówienie Vitafonu