Opinie i certyfikaty

Certyfikaty


Ocena efektów analgetycznych terapii wibroakustycznej w leczeniu
dolegliwości bólowych części lędźwiowo-krzyżowej kręgosłupa u
pracowników biurowych.

Pobierz pełną opinię:–>>

Opinia na temat Vitafonu – dr n. med. Robert Jonak

Opinia na temat Vitafonu – lek. med. Paweł Błaszczyszyn (Centrum medycyny naturalnej – KOMED)

Opinia na temat Vitafonu – mgr fizjoterapii Daniel Demkiewicz (Carolina Medical Center)

Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu
Mgr  Maciej  Jurasz   oraz  Kierownik Zakładu Traumatologii Prof. dr hab. med. Tadeusz Trzaska

Przenośne urządzenie wibroakustyczne Vitafon-T zostało przetestowane przez nas w stanach pourazowych narządu ruchu, w przebiegu których występują objawy zapalenia, a w szczególności ból i obrzęk.

Istotą pracy urządzenia jest generowanie mikrowibracji mających oddziaływać przede wszystkim na naczynia krwionośne i limfatyczne. Te założenia są zgodne także ze stosowanymi w terapii manualnej zabiegami opartymi na wibracjach i oscylacjach aplikowanymi rękoma terapeuty. U podstaw tych działań leży założenie, że w każdym żywym organizmie występuje ruch, którego przejawem są m.in. wibracje – na różnych poziomach organizacji strukturalnej oraz o różnej częstotliwości; w stanach pourazowych lub w przebiegu choroby zarówno charakter, jak i częstotliwość tych drgań może ulec zmianie, co przekłada się na pogorszenie funkcji komórek, tkanek, narządów i w konsekwencji całego organizmu.

Sprawdziliśmy skuteczność działania generowanych przez Vitafon-T wibracji u pacjentów z rozpoznaniem ortopedycznym:

 •  naderwanie mięśnia piszczelowego przedniego (stan ostry),
 •  naciągnięcie mięśnia prostownika grzbietu oraz więzadła biodrowo-lędźwiowego (stan ostry),
 • entezopatia typu „łokieć tenisisty” (stan chroniczny) oraz
 • zapalenie rozcięgna podeszwowego (stan chroniczny).
 • Przy aplikacji zastosowano gotowe schematy (metodyka oraz lokalizacja wibrofonów) zawarte w instrukcji załączonej do urządzenia („Instrukcja użytkownika i zalecenia dotyczące użytkowania”).

  W każdym przypadku zanotowano subiektywne obniżenie bólu (VAS) oraz poprawę zakresu ruchomości w przylegających stawach.

  Efekty te miały trwały charakter i towarzyszyły stałej poprawie stanu pacjenta. 
  Badani opisywali zabieg jako neutralnie przyjemny, z całą pewnością bezbolesny.
  Z uwagi na emitowane dźwięki mieli poczucie , że urządzenie funkcjonuje w sposób prawidłowy i między innymi na tej podstawie wnioskowali o jego skuteczności. Opisywali wpływ urządzenia jako tonizujący i zwiększający elastyczność tkanek.

  Na podstawie pilotażowej aplikacji urządzenia Vitafon-T możemy pozytywnie ocenić jego skuteczność, choć dla jednoznacznej oceny potrzebne są dodatkowe metodyczne badania naukowe zrealizowane na odpowiednio licznej i jednorodnej grupie pacjentów.

  Do zalet urządzenia należy czytelne i intuicyjne menu ustawień, a zatem łatwość  jego obsługi. Pacjent może bez trudu samodzielnie dobrać parametry zabiegu o optymalnej charakterystyce. Nie bez znaczenia jest także zasługująca na uznanie estetyka wykonania Vitafonu-T – urządzenie zostało wykonane bardzo starannie i z dbałością o szczegóły. Podsumowując należy stwierdzić, że Vitafon-T może służyć jako przydatne urządzenie w leczeniu zachowawczym schorzeń narządu ruchu. Z uwagi na małe rozmiary oraz łatwość obsługi może ono także znaleźć zastosowanie w leczeniu ambulatoryjnym lub domowym pacjentów.

   

   

    Instytut Fizjoterapii WNZ Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego Prof. zw.  dr. hab. n. med. Bogusław Frańczuk

  Vitafon-T to aparat o działaniu wibroakustycznym. Aparat poprzez kontakt z ciałem powoduje powstawanie mikrowibracji o zmiennej częstotliwości (0,1 – 100000 Hz) i amplitudzie (0,1- 10mm) zmian zgodnej z mikrowibracjami w żywym organizmie. Według wskazań producenta ma szerokie zastosowanie w różnych jednostkach chorobowych.

  W naszym przypadku zastosowano terapię przy użyciu aparatu Vitafon-T  u 20 pacjentów ze zmianami przeciążeniowymi i zwyrodnieniowymi  w obrębie stawów obwodowych, którzy zgłaszali dolegliwości bólowe i u których stwierdzono występowanie obrzęków. Było to u nich jedyne postępowanie terapeutyczne. W badaniu oceniano poziom odczuwanego bólu przed i po zakończeniu terapii przy pomocy  subiektywnej oceny skali bólu (VAS) jak i krótkiej ankiety wypełnianej przez pacjentów dotyczącej oceny zastosowanej terapii.

  Zabiegi fizykoterapeutyczne  przy użyciu aparatu  Vitafon-T były stosowane przez 2 tygodnie (łącznie 10 zabiegów) 2 razy dziennie przez 5-30 minut, u każdego z pacjentów. Wśród badanej grupy zaobserwowano zmniejszenie się dolegliwości bólowych jak i  zmniejszenie się obrzęków. Jedynie u jednego z pacjentów wystąpiło przejściowe nieznaczne zaostrzenie dolegliwości bólowych w  pierwszych 4 dniach terapii poczym nastąpiła poprawa. Po 2. tygodniowej terapii jak i w czasie jej trwania nie zaobserwowano poza tym przypadkiem żadnych innych efektów ubocznych. 

  W ocenie pacjentów aparat Vitafon-T  jest prostym, wygodnym  i łatwym w obsłudze urządzeniem. Wiąże się to z jego niewielkimi rozmiarami i możliwością używania aparatu w warunkach domowych. Niewielki koszt aparatu zwiększa też jego dostępność.

  Wydaje się, że opisywany Aparat  Vitafon-T, sądząc po uzyskanych wstępnych wynikach badań, spełnia swe założenia aczkolwiek wymaga to kolejnych badań i dłuższej analizy klinicznej na większej grupie pacjentów w innych też zalecanych przez producenta jednostkach chorobowych.

                     

  NZOZ „REHAPOZ” Bytów, lekarz specjalista rehabilitacji medycznej, Sławomira Musiał
  tel. (59) 822-57-58

  Dziecko urodzone z uszkodzeniem nerwów krtaniowych (w związku z tym mające niepracujące struny głosowe), oddychające przez rurkę tracheostomijną. Po 2 latach kontrola wideoskopowa strun – nadal nie pracowały. Zdecydowałam o rozpoczęciu leczenia aparatem Vitafon (małym). Po 4 miesiącach systematycznych zabiegów kolejna kontrola – struny pracują prawidłowo, dziecko będzie miało obecnie zamykany otwór w tchawicy. Wartości i miejsce przyłożenia membran sama dobrałam.

   

  Szpital SOLEC, ul. Solec 93, 00-382 Warszawa
  Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, kierownik zespołu ds. rehabilitacji mgr Katarzyna Markiewicz

  Uprzejmie informuję, że urządzenie o nazwie Vitafon, posiadające certyfikat unijny CE1304, spełniające wymogi dyrektywy europejskiej dotyczące wyrobów medycznych MDD93/42/EEC i zakwalifikowane do grupy IIa wyrobów medycznych było stosowane w Szpitalu ,,Solec” od stycznia 2011 do grudnia 2012 r.

  Zastosowane zostało u pacjentów po zabiegach ortopedycznych (po endoprotezoplastyce totalnej stawu biodrowego oraz po zespoleniach złamań przezkrętarzowych). Program przeciwobrzękowy (tryb 2 stosowany na udo oraz podudzie po 20 min na każdy odcinek) dał korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybszym ustępowaniu obrzęków, wchłanianiu krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym. Pozytywne wyniki terapii przeciwobrzękowej zostały wymiernie potwierdzone pomiarami obwodowymi kończyn przed i po zabiegu. Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu oraz łatwość jego obsługi. Polecamy stosowanie tego urządzenia u chorych po leczeniu operacyjnym w obrębie narządu ruchu i jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem Vitafonu.

  (Pełny tekst)
   

   

  Centrum Medyczne, Szpital św. Rodziny, Poradnia Chirurgiczna w Łodzi,
  lek. med. Mieczysław Miodek

  Urządzenie Vitafon bardzo skutecznie wykorzystuję w mojej praktyce zarówno chirurga dziecięcego, lekarza sportowego, jak i lekarza zajmującego się medycyną estetyczną. W chirurgii dziecięcej wykorzystuję je głównie w leczeniu urazów u dzieci, stłuczeń, krwiaków, stanów zapalnych narządu ruchu. Zabiegi pozwalają na wprowadzenie w głąb tkanek leków działających miejscowo, takich jak niesterydowe maści, żele przeciwzapalne i przeciwbólowe, maści i żele stosowane przy leczeniu krwiaków, leki homeopatyczne używane przy urazach narządu ruchu, takie jak Traumeel, czy Zeel. Serie zabiegów stosowanych codziennie przyspieszają pojawianie się efektów leczenia i skracają okres utrzymywania się dolegliwości od 30 do 50%. Urządzenie wypożyczam pacjentom do domu, co pozwala na systematyczne wczesne zastosowanie. W medycynie sportowej, poza leczeniem świeżych urazów, wykorzystuję je w leczeniu dolegliwości w przebiegu zmian zwyrodnieniowych, bólów kręgosłupa i stawów, zespołów bólowych. Urządzenie zostało wykorzystane na zgrupowaniu kadry i kursie sędziowskim Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Jest dostępne dla zawodników kadry narodowej w karate tradycyjnym i jest na wyposażeniu Komisji Medycznej Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. Vitafon jest używany przez mistrza świata w karate tradycyjnym, utytułowanego zawodnika brazylijskiego jujitsu i MMA, Damiana Stasiaka. W medycynie estetycznej stosowany po zabiegach z użyciem kwasu hialuronowego i hydroksyapatytów przyspiesza dystrybucję preparatów, skraca okres ustępowania zgrubień i ewentualnych krwiaków i obrzęków ze średnio 5–7 do 3 dni. W leczeniu blizn pooparzeniowych i przerostowych Vitafon hamuje hipertrofię blizn i poprawia penetrację leków takich jak Contractubex czy Cepan.  

   

   

  Medycyna Fizykalna i Rehabilitacja, Lublin,
  mgr fizjoterapii i pedagogiki terapeutycznej, specjalista odnowy biologicznej Dariusz Napoleon Apczyński

  Urządzenie Vitafon stosuję w swoim gabinecie od 2 lat. W tym czasie terapię wibroakustyczną przeszło u mnie około 40 pacjentów, głównie ze schorzeniami odc. L-S kręgosłupa, ostrogą piętową oraz dną moczanową. W ponad 85% przypadków uzyskałem wyraźną poprawę stanu chorego po pierwszej serii 10 zabiegów wibroakustycznych. Najlepsze efekty terapeutyczne w mojej ocenie przynosi stosowanie urządzenia Vitafon w terapii skojarzonej wraz z laseroterapią i ultradźwiękami. Dobre efekty lecznicze można też uzyskać, stosując Vitrafon z polem magnetycznym impulsowym i lampą sollux. Uniwersalność urządzenia Vitafon, jego prostota oraz pozytywne efekty lecznicze obligują mnie do jego rekomendacji i propagowania w środowisku szeroko pojętej rehabilitacji medycznej.

   

   

  NZOZ Vitamed Radom, Paweł Gajos

  Urządzenie Vitafon 2 jest jak najbardziej użyteczne i skuteczne w schorzeniach układu ruchu, głównie w przypadku dolegliwości dolnego odcinka L-S kręgosłupa, po stłuczeniach, skręceniach, a także w leczeniu wspomagającym przy infekcjach górnych dróg oddechowych. W w/w przypadkach Vitafon znalazł dotychczas u mnie zastosowanie ze skutkiem pozytywnym.

   

  PROMEDICUM – Gabinety Medycyny Naturalnej, Łódź, Małgorzata Orszańska, homeopata

  W ostatnich miesiącach stosujemy w naszej placówce urządzenie Vitafon-T u pacjentów cierpiących na dnę moczanową. Efekty są jednoznacznie pozytywne. Pacjenci twierdzą, że w zespołach bólowych wywołanych podagrą zabiegi wibroakustyczne przynoszą ulgę natychmiastową, niejednokrotnie niemożliwą do uzyskania przy zastosowaniu środków przeciwbólowych. Ponadto, przy systematycznych zabiegach Vitafonem-T, dolegliwości zmniejszają się w sposób stały, przynosząc komfort życia znacznie wyższy z porównaniu z innymi metodami. Przy połączeniu terapii wibroakustycznej z odpowiednią dietą pacjenci praktycznie nie odczuwają skutków choroby.
  Po półrocznym okresie stosowania zdecydowaliśmy się na zakup drugiego urządzenia z serii Vitafon, by zwiększyć dostępność terapii wibroakustycznej w naszej placówce. 

   

  Janusz Kamiński, lekarz rodzinny 

  Leczenie aparatem do terapii wibroakustycznej stosuję od 2 lat. Używam go do leczenia pacjentów z ostrymi zespołami bólowymi pourazowymi, jak też do leczenia bólu przewlekłego w fibromialgii i zespołach przeciążeniowych kostno-mięśniowych. Często już po jednorazowym zabiegu występował efekt przeciwbólowy. Dłuższe terapie ograniczały się do stosowania zabiegów 1 raz dziennie do 10 dni. W większości przypadków występowało całkowite lub znaczne ustąpienie dolegliwości i powrót do aktywności fizycznej. Pacjenci byli bardzo zadowoleni z terapii, a ja jako lekarz też jestem zaskoczony skutecznością terapii. Na pewno będę ją stosował w dalszym ciągu. Biorąc pod uwagę cenę urządzenia, jak też i prostotę obsługi, mam zamiar również polecać zakup aparatu do terapii indywidualnej we własnym zakresie.

   

  Mgr fizjoterapii Dorota Brudz

  Terapię wibroakustyczną stosowałam przez okres 6 miesięcy u chorych ze zmianami zwyrodnieniowymi stawów, w zespołach bólowych kręgosłupa oraz w stanach pourazowych stawu barkowego, kolanowego i skokowego. We wszystkich przypadkach uzyskałam poprawę stanu funkcjonalnego pacjenta dzięki efektowi przeciwbólowemu i przeciwobrzękowemu działającej energii wibroakustycznej. Ze względu na uzyskane wyniki, jestem zainteresowana dalszym stosowaniem aparatu Vitafon.

  Jego prosta obsługa i cena jest dodatkowym atutem. Jedyny minus to dźwięk emitowany w trakcie zabiegu. Patrząc jednak całościowo, uważam że warto stosować ten rodzaj terapii w praktyce fizjoterapeutycznej.

   

  Zakład Usprawniania Leczniczego Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie,
  mgr Małgorzata Kiljanek,kierownik Zakładu mgr Romuald Tokarski

  Urządzenie Vitafon zostało zastosowane u pacjentów po artroskopii stawu kolanowego oraz po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego. W obu przypadkach u pacjentów utrzymywał się obrzęk w obrębie stawu. Efekty zabiegu były widoczne po krótkim czasie, ponieważ już po paru zabiegach obrzęki oraz bóle uległy zmniejszeniu, a proces leczniczy znacznie się skrócił. Jest to doskonałe urządzenie wspomagające rehabilitację. Na uwagę zasługuje również doskonała konstrukcja urządzenia, umożliwiająca łatwą, samodzielną obsługę. (Pełny tekst)

   

   

  Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. A. Grucy w Otwocku, p.o. kierownika Oddziału Rehabilitacji, chirurg dziecięcy, specjalista rehabilitacji medycznej Katarzyna Śledziewska

  […] Korzystaliśmy z urządzenia Vitafon w terapii przewlekłych zespołów bólowych kręgosłupa i owrzodzeń podudzi. W czasie stosowania w/w aparatu zaobserwowaliśmy zmniejszenie dolegliwości bólowych oraz owrzodzeń podudzi. […]

  […] Chorzy zwracają uwagę na łatwość obsługi w/w urządzenia i przejrzystą instrukcję użytkowania. (Pełny tekst)

   

   

  Kierownik Zakładu Rehabilitacji Leczniczej Szpitala Praskiego w Warszawie 
  mgr Lech Wasilewski

  […] Z przeprowadzonych badań na nielicznej grupie pacjentów po złamaniach nasady dalszej kości promieniowej w okresie doleczenia można wyciągnąć następujące wnioski:

 • stosując urządzenie Vitafon-T uzyskano pozytywne wyniki terapii przeciwbólowej u pacjentów po złamaniach w obrębie ręki i przedramienia, co rzutowało na polepszenie funkcji ręki;
 • aparat jest niewielkich rozmiarów i prosty w obsłudze, co pozwala na szerokie stosowanie terapii wibroakustycznej w domu pacjenta;
 • w celu uzyskania lepszego efektu końcowego leczenia w metodyce wykonywania zabiegu, należy stosować więcej niż jeden zabieg dziennie (optymalna ilość: 3 zabiegi dziennie przez okres 10 dni).
 •  

  Specjalista rehabilitacji medycznej i medycyny pracy, dr n. med. Robert Jonak

  W okresie od 31.08.2010 roku w mojej praktyce lekarsko-rehabilitacyjnej korzystałem z aparatów serii Vitafon: Vitafon-2 oraz Vitafon-T.

  W okresie użytkowania bardzo dobry efekt przeciwbólowy uzyskiwałem w następujących jednostkach chorobowych:

 • świeże urazy ortopedyczne (skręcenia)
 • utrudnione zrosty kości po złamaniach
 • urazy przeciążeniowe bez wylewów krwawych
 • zespoły bólowe kręgosłupa szyjnego i lędźwiowego w przebiegu choroby zwyrodnieniowej
 • zespół bólowy „ostrogi piętowej”
 • mózgowe porażenie dziecięce – spastyka kończyn dolnych.
 • W okresie 12 miesięcy miałem możliwość korzystania z w/w aparatów. Polecam je wszystkim, którzy chcą nieść pomoc pacjentom, zminimalizować działanie pourazowe. W przychodni pacjenci mieli okazję użytkować w/w urządzenia. Nie mieli trudności z obsługą, co świadczy o prostocie urządzeń, a zarazem ich efektywności.

   

   

  Specjalista ortopeda-traumatolog, lek. med. Zbigniew Wojciech Muszyński

  […] W końcu grudnia 2010 r. przebyłem operację usunięcia płytki zespalającej z przedramienia lewego po doznanym uprzednio złamaniu. W przebiegu pooperacyjnym stosowałem przez kilka dni – dwa-trzy razy dziennie – urządzenie Vitafon-T. Skutkowało to szybkim zmniejszeniem obrzęku i dolegliwości bólowych oraz większym komfortem ruchomości ręki lewej (zakres ruchomości nie uległ zwiększeniu, ale ruchy ręką były łatwiejsze do wykonania). Oprócz tego zaleciłem stosowanie tego urządzenia u kilku pacjentów z zespołem bólowym odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa na podłożu choroby dyskowej oraz zespołu bolesnego barku. Pacjenci zgłaszali zmniejszenie dolegliwości bólowych po serii zabiegów, bez istotnego subiektywnego zwiększenia zakresu ruchomości przy istniejących wcześniej tego typu ograniczeniach. Urządzenie Vitafon wydaje się być odpowiednie do stosowania w celu zmniejszenia bólu w chorobach narządu ruchu.

   

  Kierownik Katedry Fizjoterapii Wszechnicy Świętokrzyskiej w Kielcach,
  lekarz kadr narodowych Polskiego Związku Piłki Siatkowej,
  specjalista rehabilitacji medycznej, medycyny sportowej i chorób wewnętrznych,
  prof. dr hab. med. Romuald Lewicki

  […] Urządzenia Vitafon-T i Vitafon-2 wykorzystywane są od lipca 2010 r. do chwili obecnej… W okresie używania aparatów wykonano zabiegi w ponad 80 przypadkach urazów ostrych i przewlekłych oraz w bólach przeciążeniowych. Były to m.in.:

 • bóle odcinka lędźwiowo-krzyżowego i piersiowego kręgosłupa
 • skręcenia stawu skokowo-goleniowego I i II
 • złamanie kostki przyśrodkowej prawego podudzia
 • zespoły bólowe prawego barku
 • bóle przeciążeniowe przyczepu m. trójgłowego ramienia lewego do wyrostka łokciowego
 • entezopatia więzadła rzepki
 • zwichnięcia i stłuczenia stawów paliczkowych.
 • Wszyscy fizjoterapeuci podkreślili wysoką skuteczność zabiegów, łatwość ich wykonywania. Potwierdzali to kontuzjowani sportowcy. Zwrócono uwagę na bardzo korzystne działanie przeciwobrzękowe i przeciwbólowe, co w sumie przyspieszało powrót do zdrowia. Reasumując, skuteczność stosowanej terapii, z jej działaniem przeciwbólowym, przeciwobrzękowym, poprawą ukrwienia, przyspieszaniem gojenia, a także łatwość jej stosowania oraz niewielkie gabaryty (mobilność) urządzenia, pozwalają na stwierdzenie, że powinna być szerzej stosowana w rehabilitacji medycznej w sporcie wyczynowym i rekreacyjnym. (Pełny tekst)

   

  Katedra Ortopedii i Ortopedii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi,
  kierownik Kliniki, prof. dr hab. med. Marek Synder

  […] W czasie stosowania urządzeń [Vitafon-2 oraz Vitafon-T] zaobserwowaliśmy bardzo korzystne efekty terapeutyczne, polegające w głównej mierze na szybkim ustępowaniu obrzęków, szybszym wchłanianiu się krwiaków oraz wyraźnym efekcie przeciwbólowym.
  Na szczególną uwagę zasługuje duże zadowolenie pacjentów po stosowaniu Vitafonu, a także łatwość obsługi urządzenia. Z pełnym przekonaniem polecam stosowanie tych urządzeń u chorych po leczeniu operacyjnym chorób narządu ruchu. (Pełny tekst)

   

  Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

  „[…] Terapia ta nie wykorzystywana do tej pory w Polsce może być alternatywą dla innych zabiegów fizykoterapeutycznych o podobnym działaniu, bądź też ich wartościowym uzupełnieniem. W terapii wibroakustycznej wykorzystywane są następujące zjawiska elektrofizjologiczne:

 • oddziaływaniu na wrzeciona mięśniowe regulując spoczynkowy tonus mięśni tym samym doprowadzając ostatecznie do ich rozluźnienia i zmniejszenie dolegliwości bólowych.
 • wraz z wprowadzeniem tkanek w drgania zgodnie z generowaną częstotliwością dochodzi na skutek tarcia do wytwarzane ciepła.
 • w zakresie mniejszych częstotliwości poprzez odruch neurowegetatywny wpływa na grę naczyniową drobnych naczyń tętniczych wywołując efekt wazodylatacyjny.
 • w zakresie wyższych częstotliwości mogą oddziaływać na mięśniówkę gładka dając większą szansę na ich skurcz wywołując efekt zwiększonego odprowadzenia limfy.
 • […]

  Urządzenie Vitafon jest urządzeniem bezpiecznym z punktu widzenia terapeutycznego, przeznaczonym do stosowania w lecznictwie zamkniętym, ambulatoryjnym, sanatoryjnym oraz do samodzielnego stosowania przez pacjenta w domu, po uprzedniej konsultacji specjalisty i pod jego kontrolą.
  Na podstawie powyższego rekomendujemy urządzenie Vitafon i prowadzoną za pomocą jego terapię mechaniczną do stosowania w zabiegach fizjoterapeutycznych.”

  Polskie Towarzystwo Fizjoterapii

  Prezes dr Marek Kiljański

  Przew. Sekcji Fizykoterapii, doc Krzysztof Gieremek

  Pobierz pełną opinię:–>>

  NZOZ MEDIVITSPORT

  „[…] Terapia wibroakustyczna dotyczyła urazów sportowych w obszarze stawów skokowych, kolanowych, łokciowych, barków oraz uszkodzeń mięśni przykręgosłupowych, mięśnia czworoglowego uda, mięśnia brzuchatego łydki. Terapia dotyczyła również dolegliwości związanych ze zmęczeniami powolnymi mięśni wynikającymi z wysiłków sportowych jako element restytucji powysiłkowej.

  We wszystkich dolegliwościach w których zastosowano VITAFON uzyskano pozytywne efekty potwierdzone badaniami ultrasonograficznymi przed i po zakończeniu postępowania terapeutycznego. Na podstawie 4-miesięcznej obserwacji oraz publikacji dostarczonych drogą e-mailową metoda wibroakustyki w rehabilitacji po urazach sportowych oraz przeciążeń układu ruchu powinna znaleźć swoje należne miejsce w rehablitacji sportowej.[…]”

  Dyrektor NZOZ MEDIVITSPORT

  dr n.med.Witold Furgał

  Specjalista medycyny sportowej i rehabilitacji

  Konsultant woj. podkarpackiego ds. medycyny sportowej

  Pobierz pełną opinię:–>>

  Instytut Reumatologii

  „[…] W czasie stosowania urządzenia VITAFON-2 uzyskaliśmy pozytywne wyniki terapii przeciwobrzękowej potwierdzone pomiarami obwodowymi oraz badaniem utrasonograficznym. Jesteśmy zainteresowani dalszym stosowaniem urządzenia VITAFON-2 oraz współpracą merytoryczną dotyczącą działania wibroakustyki jako czynnika przeciwobrzękowego po zabiegach operacyjnych na narządzie ruchu […]”

  Kierownik Kliniki Reumoortopedii prof. hab.med. Paweł Małdyk

  Instytut Reumatologii im.prof.dr.hab.med. Eleonory Reicher

  Pobierz pełną opinię:–>>

  Naukowo-badawczy Instytut Ortopedii Dziecięcej im. G.I. Turnera,Sankt-Petersburg, Rosja.

  „[…]Po zabiegu z wykorzystaniem urządzenia „Vitafon” zaobserwowano:

  a) zmniejszenie i zanik zespołu bólowego,

  b) zmniejszenie lub zanik obrzęku,

  c) poprawę stanu klinicznego przeszczepów,

  d) działanie przeciwzapalne i stymulujące proces gojenia.

  e) pozytywna dynamika leczenia urazów nerwowo-mięśniowych, obniżenie kurczliwości mięśni, poprawa ruchliwości stawów.

  „Vitafon” stosowany był u pacjentów w wieku 1,5-17 lat. We wszystkich przypadkach zaobserwowano znaczną (w porównaniu z ogólnie stosowaną metodyką leczenia) poprawę stanu klinicznego chorego.

  Tolerancja
  1. U chorych, poddawanych oddziaływaniu urządzenia „Vitafon”, nie zaobserwowano żadnych reakcji ubocznych i komplikacji, zarówno o charakterze miejscowym, jak i ogólnym.
  2. Subiektywne odczucia podczas i po zabiegach nie były nieprzyjemne.
  3. Pozytywnym czynnikiem jest możliwość stosowania urządzenia „Vitafon” w przypadku obecności w tkankach elementów metalowych, w połączeniu z innymi metodami leczenia.

  Wnioski:
  Na podstawie wyników badań można uznać, że stosowanie urządzenia „Vitafon” wskazane jest w leczeniu wymienionych chorób w warunkach dziecięcej kliniki ortopedycznej.

  Lekarz prowadzący: Dr.n.med. B.I. Oreszkow

  Pobierz pełną opinię:–>>

  FIZJOMED

  „[…]Pacjenci stosujący urządzenie VITAFON potwierdzają jego skuteczność w walce z bólem. Urządzenie wibroakustyczne pozwoliło na odstawienie leków przeciwbólowych.[…]”
  Fozjoterapeuta Tomasz Chomikuk

  Pobierz pełną opinię:–>>

  Inne wybrane opinie

  „[…] Kilka miesięcy temu, do zakładu w którym pracuję został przyjęty 33-letni pacjent po operacji stawu skokowego górnego. Ruchy w stawie stosunkowo szybko wracały do fizjologicznych zakresów, jednak problemem pozostawało upośledzenie czucia powierzchownego. Zdecydowaliśmy się na terapię wibroakustyczną obszaru pooperacyjnego. Początkowo pacjent podchodził do niej sceptycznie, jednak już po 2 dniu wykonywania zabiegów zapytał z niedowierzaniem „Czy to naprawdę mogło mi pomóc? Sam nie wiem jak to możliwe, ale czucie staje się wyraźniejsze.” Pacjent przebywał w zakładzie 2 tygodnie. Do końca pobytu wykonywano zabiegi aparatem VITAFON dwa razy na dobę. W dniu wypisu czucie w miejscu pooperacyjnym oceniał jako porównywalne z czuciem w zdrowej kończynie.[…]”

  Patrycja Mrozek

  student studiów magisterskich

  Uniwersytet Medyczny w Łodzi

  „[…] Urządzenie VITAFON zastosowano w ostrych i przeciążeniowych urazach oraz w bólach przeciążeniowych. Obserwowano ustąpienie dolegliwości bólowych, a w stanach pourazowych proces leczenia uległ skróceniu. Wpro-wadzony w mikrowibracje obszar tkanek nie generował dodatkowych dolegliwości. Urządzenie było łatwe do samodzielnej obsługi […].


  Dr n med. Tadeusz Ściński

  Specjalista chirurg ortopeda, Specjalista Medycyny Sportowej

  Konsultant Wojewódzki

  Lista placówek stosująca VITAFON

  • Complex Medical System Centrum Medycyny Sportowej Sp. z o.o., dr. n. med. Tadeusz Ściński, Specjalista Medycyny Sportowej, Konsultant Wojewódzki. Wawelska 5, 02-034 Warszawa
  • Związek Piłki Ręcznej w Polsce, Natural-Med Krzysztof Demko
   ul. Żrodłowa 19, 25-335 Kielce
  • Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej im. dr. Janusza Daaba Oddział Rehabilitacji w Kochcicach
   ul. Zamkowa 1, 42 -713 Kochcice
  • Instytut Reumatologii im. Prof. dr. hab. med. Eleonory Reicher, Klinika i Poliklinika Reumoortopedii,
   ul. Spartańska 1, 02-637 Warszawa
  • Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo – Rehabilitacyjny SP ZOZ w Ciechocinku
   ul. Wojska Polskiego 5, 87- 720 Ciechocinek
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łódzi – Centralny Szpital Weteranów
   ul. Żermoskiego 113, 90-549 Łódź
  • NZOZ Vertebron, Ryszard Kłonowski
   ul. Bol. Chorbrego 6/3, 74-500 Chojna
  • NZOZ MCD-L L. S. Kisiel.
   ul. Jaćwieska 18, 16-300 Augustów
   tel.: 87 643 41 29
  • NZOZ MEDIVITSPORT S.C. dr. n. med. Witold Furgał, Specjalista Medycyny Sportowej
   Konsultant woj. Podkarpackiego ds. medycyny sportowej, Sekretarz Zarządu Głównego PTMS
   ul. 11 Listopada 8, 39-400 Tamobrzeg, Tel 015 822 90 01
  • Klinika Fizjomed, Tomasz Chomiuk
   ul. Hery 11/22, 01-497 Warszawa
   tel. 022 22 637 07
  • Szpital Kliniczny im. prof. Adama Grucy, Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, Oddział Rehabilitacji
   ul. Konarskiego 13, 05-400 Otwock
  • Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w Warszawie,
   Klinika Położnictwa, Chorób Kobiecych i Ginekologii Onkologicznej
   Prof. dr. hab. n. med. Artur Jakimiuk
   Wołoska 137, Warszawa
  • Centrum Fizjoterapii i Rehabilitacji Narząndów Ruchu VITALMED, dr. n. med. Vitaliy Ukhov, Specialista Terapii Manualnej
   ul. Elektoralna 4/6 lok.7, 00-139 Warszawa
   Tel. 022 632 91 08
  • Gabinet Rehabilitacji Mgr. Jerzy Pluta, specjalista rehabilitacji ruchowej, medycyny manualnej i chiropatii
   ul. Mieszka Starego 29; 58-160 Świebodzice
  • Przyjazna Medycyna dla Dzieci i Dorosłych, lek. med. Bożena Ryczkowska, specjalista chorób dzieci
   Tel. 22 773 34 38
  • lek. med. Mgr. Tomasz Trojnar, Indywidualna Praktyka Lekarska
   ul. Uniwersytecka 1/94, 02-036 Warszawa
   Tel. 022 659 29 50
  • Solek Prywatny Gabinet Rehabilitacji, mgr fizjoterapii Marcin Solakiewicz
   ul. Nowy Świat 38/1, 25-522 Kielce
   Tel. 041 314 18 95
  • Centrum Medyczne i Rehabilitacji „KRIOSONIK”
   ul. Wysockiego 51, 03-202 Warszawa
  • Akademia Promocji Zdrowia ALMADOR
   al. Kościuszki 10, 42-202 Częstochowa
   Tel 034 361 62 63
  • Fundacja na Rzecz Profilaktyki I Rehabilitacji Dzieci z Wadami Postawy i Uszkodzeniami Narządów Ruchu, Zakład Rehabilitacji Leczniczej
   ul. 3-go Maja 24 ofic., 56-400 Oleśnica
   tel. 071 314 24 52
  • L’Alba Vita
   00-538 Warszawa ul. Wilcza 3 (wejście ul. Mokotowska 54)
   tel. 22 622 00 09