Choroby stawów

Zastosowanie urządzenia VITAFON pozwala na leczenie takich dolegliwości jak reumatyzm, RZS, zwyrodnienia i bóle stawów.

Regularne stosowanie pozwala uzyskać następujące efekty:

  • zmniejszenie, a z czasem wyeliminowanie środków przeciwbólowych z uwagi na działanie przeciwbólowe Vitafonu
  • zmniejszenie obrzęku
  • leczenie przyczyny choroby, a nie wyłącznie objawów.

Prostota obsługi oraz brak wymagań odpowiedniego przeszkolenia sprawia, że urządzenie może być stosowane przez chorych w warunkach domowych. Cierpliwe i regularne stosowanie przez odpowiednio długi okres czasu pozwoli nie tylko na poprawę samopoczucia, ale cofnie również chorobę.

Czego można spodziewać się stosując Vitafon?

VITAFON pozwala:

  • zlikwidować proces zapalny
  • usunąć złogi
  • poprawić wydzielanie mazi tym samym ułatwi poruszanie stawami i zapobiega dalszej ich denegeracji
  • zregenerować tkankę kostną i chrzęstną
  • poprawić parametry krwi
  • przyspieszyć procesy regeneracyjne i odbudować możliwość samoregulacji zaopatrzenia stawu w krew.

W jaki sposób powinna przebiegać terapia Vitafonem w chorobach stawów?

Przed przystąpieniem do leczenia stawów zalecane jest przeprowadzenie 1-2 terapii w obszarze nerek – punkt K. Działanie mikrowibracji na tę część ciała poprawie funkcjonowanie nerek i przygotowuje organizm do intensywnego leczenia udrażniając oczyszczanie organizmu.

Następnie  należy przeprowadzić kurację kręgosłupa ponieważ to właśnie tam są zakończenia nerwowe stawów. Dla nóg będzie to odcinek lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa,  dla rąk odcinek szyjny.

Dopiero potem można rozpocząć leczenie stawu. Wtedy bezpośrednio przed zabiegiem należy posmarować obszar stawu środkiem przeciwzapalnym. Zabieg będzie wtedy znacznie bardziej efektywny.

Zaczynami zabiegi od jednego, najbardziej chorego stawu, przykładając wibrofony tak aby ściśle przylegały do ciała, optymalnie pod kątem 90 stopni w stosunku do siebie.

Podczas leczenia stawu kontynuowany jest masaż obszaru nerek.

Jest to niezwykle istotne ponieważ mikrowibracje oczyszczają stawy, a złogi stawowe dostają się do krwi. Pobudzanie nerek poprawia krążenie i oczyszcza krew co jest niezbędne w procesie regeneracji stawu.

Poprawa funkcjonalności nerek przyczyni się jednocześnie do zwiększenia tempa regeneracji stawu. Dlatego też już od pierwszej kuracji, polegającej na oddziaływaniu urządzeniem na obszar nerek, rozpoczyna się leczenie chorego stawu. Wszelkie próby poradzenia sobie z zapaleniem stawu i artretyzmem bez działań w obszarze nerek będą mało efektywne.

Pod wpływem Vitafon-u w stawie rozbijane są złogi moczanowe. Duża ich część przenika do tkanki kostnej, wzmacniając ją i wygładzając jej powierzchnię. Jednocześnie stymulowane jest wydzielanie mazi (płynu stawowego), co przyczynia się do mniejszego obciążenia i narażenia na uszkodzenia stawu.

Czas trwania jednego zabiegu obejmującego oddziaływanie na kilka obszarów tj, na nerki, wątrobę, kręgosłup i staw nie powinien przekraczać 50-60 minut. Nie należy także leczyć kilku stawów jednocześnie. Można za to leczyć przeciwległe stawy po kolei, kontynuując codzienną stymulację obszaru nerek. Wtedy czas kuracji ulega wydłużeniu.

Należy pamiętać, że leczenie stawów wymaga czasu na regenerację. Nie da się wyleczyć stawów jednym zabiegiem, raczej potrzeba tutaj miesięcy terapii jednak pierwsze efekty przeciwbólowe i poprawa komfortu ruchu będą zauważalne już w ciągu pierwszych kilku tygodni.

Bólu można pozbyć się szybko, jeśli pojawił się on niedawno, w efekcie kontuzji lub nagłego ruchu.

W trakcie leczenia stawów powinniśmy zadbać aby stawy miały zapewnioną odpowiednią ciepłotę ponieważ ich wychłodzenie komplikuje proces leczenia. Należy także stosować się do zaleceń, dotyczących odżywiania.

Chory staw, który poddajemy terapii Vitafonem powinien być używany w sposób umiarkowany,  nie powinien być unieruchomiony, ale należy dbać aby nie był przeciążony.

Ruchy w stawie powinny być powolne i płynne. Prosimy nie podnosić i nie przenosić ciężkich przedmiotów. Jeśli chore są stawy nóg, należałoby w pierwszym tygodniu zmniejszyć ich obciążenie, wynikające z wagi ciała. Trzeba wtedy więcej leżeć, a ćwiczenia fizyczne wykonywać w pozycji leżącej, przy czym powinny być one proste i imitować ruchy, które człowiek naturalnie wykonuje. Obciążenie stawów należy zwiększać stopniowo.

Obuwie powinno być luźne. Przy wchodzeniu, a przede wszystkim podczas schodzenia ze schodów, należy korzystać z poręczy, a na ulicy z laski. W przypadku zaatakowania innych stawów, prosimy stosować tę samą zasadę – zmniejszyć ich obciążenie, zwłaszcza w pierwszym etapie leczenia.

U osób cierpiących na nadciśnienie może podczas leczenia czasami może dojść do podwyższenia ciśnienia. W takim przypadku konieczne jest sprawdzenie, czy leczenie przeprowadzane jest zgodnie ze schematem oraz czy w nerkach nie rozwinął się stan zapalny. W tym ostatnim przypadku (na przykład przy kamicy nerkowej) przed rozpoczęciem leczenia stawu konieczne jest wyleczenie nerek.

Metody leczenia opracowane zostały w wiodących ośrodkach medycznych w Rosji (w Moskiewskiej Akademii Medycznej I. M. Sieczenowa; w Moskiewskim Obwodowym Klinicznym Instytucie Naukowo-Badawczym; w Sankt-Petersburskiej Państwowej Akademii Medycznej im. I. I. Miecznikowa; w Wojskowej Akademii Medycznej im. S. M. Kirowa (Sankt-Petersburg) i innych, i potwierdzone niezależnymi badaniami w Instytucie Traumatologii (Ryga) i w Wojskowej Akademii Medycznej (Belgrad).

 

Więcej informacji można znaleźć w opracowaniu pdf –>>

Zamówienie Vitafonu
gwarancja-satysfakcjiii