Alergia Astma

Usuwanie przyczyn reakcji alergicznych VITAFONEM

VITAFON

Dzięki urządzeniu VITAFON poprawi się nasze działanie mechanizmu detoksykacji w wątrobie i przywróci bariera ochronna, tworzona przez błony śluzowe organizmu, usuniemy tym samym główną przyczynę alergii.

Leczenie tradycyjne tłumi reakcje alergiczne i większości przypadków jest w swej istocie nieprawidłowe, ponieważ prowadzi do nagromadzenia się toksyn w organizmie co stwarza zagrożenie pojawienia się poważnych komplikacji w przyszłości. Tłumienie to udaje się na krótką metę, ponieważ organizm kiedy czuje niebezpieczeństwo nagromadzenia się toksyn w tkankach,  sam znajduje sposób na blokowanie działania preparatów tłumiących rozwój reakcji alergicznych, przez co ich efektywność obniża się.

 Niewystarczająca zdolność wątroby w przekształcaniu i detoksykacji substancji, które trafiają do krwi na różne sposoby wywołuje reakcje alergiczne. Nawet mało poważne zachwianie funkcjonowania mechanizmu detoksykacji w niedługim czasie doprowadzi do krytycznego nagromadzenia się toksyn w krwi. Organizm nie może do tego dopuścić, dlatego uruchamia tak zwane reakcje alergiczne, dochodzi do wyparcia toksyn na zewnątrz, poprzez skórę, oskrzela, błonę śluzową jamy nosowo-gardłowej i jelit. Objawy jakie wtedy występują to wysypka skórna, katar alergiczny, zapalenie oskrzeli lub biegunka. Może być kilka przyczyn obniżonej zdolności do detoksykacji w przypadku wątroby.

  • Niewystarczająca ilość komórek wątroby, specjalizujących się w przetwarzaniu toksyn;
  • Niewystarczające ukrwienie wątroby;
  • Duże nagromadzenie toksyn w krwi, które jest spowodowane dysfunkcją obronnej roli błon śluzowych oskrzeli, jamy nosowo-gardłowej i jelit.

Należy jednak pamiętać, że ustąpienie reakcji alergicznych nie zachodzi od razu, a dopiero po 6-9 miesiącach, a w przypadku przewlekłych chorób lub długotrwałego przyjmowania leków, tłumiących reakcje alergiczne – nawet dłużej. Oczywiste jest, że im więcej toksyn nagromadziło się w tkankach, tym dłużej będzie trwało usunięcie przyczyn reakcji alergicznych. Jednak dla pacjentów, którzy od lat walczą z alergią, okres nawet jednego roku nie jest długi. Najważniejsze jest osiągnięcie pozytywnych wyników, a one wcześniej czy później nadejdą. Nie można na razie stwierdzić, czy we wszystkich przypadkach można całkowicie wyleczyć chorobę. Zdecydowanie  należałoby przynajmniej przez 2-3 lata aktywnie wspierać za pomocą mikrowibracji chory organizm. Nie będzie to czas stracony, ponieważ fonowanie tkanek i organów hamuje zachodzące w nich procesy starzenia się. W praktyce reakcje alergiczne mogą ustąpić już po trzech miesiącach. Najbardziej prawdopodobnym czasem jest 6-9 miesięcy.

Pod koniec rozdziału została zaprezentowana metodyka wspierania organizmu mikrowibracjami w przypadku reakcji alergicznych. Nie mówimy tutaj o leczeniu, ponieważ pojęcie to w tym przypadku nie odpowiada istocie działań. Kiedy tylko wątroba zacznie radzić sobie z mechanizmem detoksykacji, organizm sam zastopuje reakcje alergiczne.

Na katedrze pediatrii Podyplomowej Akademii Medycznej w Sankt Petersburgu w 2003 roku rozpoczęte zostały prace nad długotrwałymi (w ciągu trzech lat) efektami wsparcia za pomocą VITAFONU dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które przewidywały dokonywanie zabiegów fonowania (masażu wibroakustycznego) nerek, wątroby i kręgosłupa 2 razy w tygodniu. Było to niewielkie wsparcie zasobów organizmu, jednak okazało się ono wystarczające, aby u dzieci doszło do całkowitego zaniku reakcji alergicznych. Specjalnie opracowana metodyka dostarczania organizmowi odpowiedniej dawki mikrowibracji spowodowała, że znacznie wzrosła efektywność tej terapii.

Wskaźnikiem efektywności stało się zastosowanie metody w przypadku dzieci w wieku szkolnym, cierpiących na atopowe zapalenie skóry. Pod obserwacją pediatry, lekarza wyższej kategorii, F.N. Riabczuk, znalazło się 7 dzieci. U wszystkich osiągnięto stabilny poziom stanu skóry. Obserwacje trwają.

Dodatkowe zalecenia odnośnie do diety

W przypadku alergii konieczne jest spożywanie gotowanych, a nie surowych warzyw, aby zmniejszyć podatność na uszkodzenia błony śluzowej żołądka i jelita. 2-3 dni na tydzień nie jeść pokarmów wysokobiałkowych, a tłuszcze – na odwrót – powinny być dostarczane w każdym posiłku, ponieważ są one bogate w składniki, potrzebne do odbudowy komórek błon śluzowych
Zamówienie Vitafonu